REZERVASYON İÇİN ARAYIN
0850 304 5 000
0549 549 38 77

Alaçatı Ot Festivali Derici 4* Otel 1 Gece 2 Gün Konaklama Turu

  • Bölge: Ege Bölgesi
  • Tarihler: 05/04/2019 - 07/04/2019
  • Konaklama: 1 Gece 2 Gün
  • Gidiş - Dönüş: Otobüs
  • Gezilecek Yerler: Alaçatı, Çeşme, Konak,Kuşadası
Eski Fiyat659,00
Fiyat399,00
İndirim%40

Alaçatı Ot Festivali Derici 4* Otel 1 Gece 2 Gün Konaklama Turu

ALAÇATI OT FESTİVALİ TURU 5-7 NİSAN
                              
   4 YILDIZ DERİCİ OTEL KONAKLAMA

 www.dericihotel.com 

   KONTENJANIMIZ DOLMUŞTUR
İLGİNİZE TEŞEKKÜR EDERİZ 
 

                              
Alaçatı’yı bahar tazeliğinde yaşayabilmek bir ayrıcalık! Bu nedenle her bahar, doğanın uyandığı, bin bir çeşit otun çevremizi bezediği bir dönemde bu festival yapılır. Alaçatı’nın doğallığına, kucaklayıcı sıcaklığına kaynatılmış reçellerin, bin bir otla yapılmış yemeklerin, böreklerin üzerine serpilmiş çörek otlarının kokusu karışır. Bu festival yarışmadan öte bir şey. Festival bahanesiyle doğa hakkında bildiklerimizi aktarmak, bilmediklerimizi öğrenmek, yeni tatlara yeni dostluklar eklemektir amaç! Alaçatı’nın korunmuş mimarisinin bezediği dar sokaklarında dolaşmak, gülen yüzlü güzel insanlarla bu güzellikleri paylaşmak, hiç tanımadığımız, adlarını bile bilmediğimiz insanlarla sohbet edip, ağız dolusu kahkahalar atmak için tüm doğa dostları bu festivale bekleniyor.Kısacası, “O anı yaşadım” diyebilmek! Tanıdık, tanımadık herkesi, bu keyfi bizimlepaylaşmaya çağırıyoruz.                 
               
                                     2 GECE 2 GÜN 1 GECE OTEL KONAKLAMASI
 
                                       ÇEŞME-ALAÇATI-EFES-ŞİRİNCE


» 1. GÜN : CUMA GECE YOLCULUĞU

Araç Hareket Noktaları ve Saatleri :

22:00 -- Beylikdüzü Migros
22:15 -- Avcılar İnsa Lisesi Önü (Metrobüs Durağı)
22:30 -- İncirli Metrobüs Boyner Önü
23:00 -- Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
23:30 -- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
00:00 -- Kartal Köprüsü
00:30 -- Çayırova Mc Donald's Önü

 

 

» 2. GÜN : CUMARTESİ ÇİÇEKLİ KÖY-ÇEŞME-ALAÇATI OT FESTİVALİ-KUŞADASI

>> Sabah saatlerinde İzmire varmadan önce Çiçekli Köy’de sabah kahvaltısı için mola veriyoruz ( extra ) kahvaltı sonrası panaromik İzmir turu yapıyoruz ve Çeşme'ye doğru hareket ediyoruz. Çeşme’ye vardığımızda ilk gezi noktamız çeşme kalesi. Çeşme Kalesi gezimizin ardından alış veriş ve fotoğraf için çeşme marinada serbest zaman veriyoruz.Serbest zaman süresinde sakızlı dondurma yemeyi , sakızlı türk kahvesi içmeyi ve sakız reçeli almayı unutmayın .  Serbest zaman sonrasında ot  festivaline katılmak için Alaçatı'ya hareket ediyoruz. 

>> Efsaneye göre, Alaçatı’da 1001 çeşit ot yetişirmiş, ancak bu otları kimse tek başına toplayamaz imiş. Bu efsanenin sırrını çözmek amacı ile, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği koordinasyonunda, Çeşme Belediyesince düzenlenecek Alaçatı Ot Festivaline katılıyoruz. Alaçatı doğasının zenginliği, otlarının çeşitliliğini tanıtmak ve bu otlarla pişirilen geleneksel yemeklerin kaybolmaması için düzenlenen festivalde, Alaçatı’ya özgü otların toplanarak, birbirinden leziz yemekler yapılıyor. Festivalde bu yılın ana teması, deniz kenarlarında, bataklık ve nehir kenarları ve rutubetli ortamlarda yetişen, Ebegümeci olacak.Festival boyunca Ebegümeci ile yapılmış yemekler yarışacak. festivalde, Alaçatı’nın Arnavut kaldırım taşı ile dar kaplı Rum mimarisi ile Osmanlı mimarisinin birleştiği sokaklar da, coşkun kalabalığın içerisinde yerlerimizi alıp, üreticilerin otlu stantlarını, kortej yürüyüşünü izleyeceğiz. Tanınmış gurmelerin yemeklerinden ve festivale katılan yarışmacıların yaptığı ve Festival Komitesi tarafından sağlanan stantlarda ücretli ve ücretsiz servise sunulacak yemeklerin tadımını yapma imkânımız olacak.Festival sonrası aracımıza binip otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Konaklama : Kuşadası 4  yıldız Derici Otel
 
Sabah Kahvaltısı : Çiçekli Köy'de ekstra olarak alınacaktır
Öğle Yemeği : Alaçatı'da serbest öğlen yemeği (ekstra )
Akşam Yemeği : Otelde set menü ya da açık büfe olarak alınacaktır. (fiyata dahil)
Konaklama : 4* Derici Otel 

Güzergah : İstanbul-Çeşme (559 km) , Çeşme-Alaçatı (3 km) , Alaçatı-Kuşadası (149 km)


» 3. GÜN : KUŞADASI-EFES-MERYEM ANA EVİ-YEDİ UYURLAR-ŞİRİNCE

>> Değerli misafirlerimiz, sabah otelimiz de alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Efes Antik Kenti’ne hareketediyoruz. Burada Arcadiane Caddesi,Tiyatro, Küretler Caddesi, Memmius Anıtı, Herakles Kapısı, Traian Çeşmesi,Hadrian Tapınağı, Scholastika Hamamları, Gymnasion, Ticaret Agorası, Odeon,Parlamento Binası, Mozaikli Kaldırım, Paleastra,) Efes Antik Kenti gezimizin ardından Hıristiyan inanışına göreMeryem Ananın yaşadığı ve öldüğü ev olarak kabul edilen ve Hıristiyanların hac merkezi de olan Meryem Ana Evi gezisiniyapıyoruz. Kuran-ı Kerim veİncilde adları geçen Eshab-ül Kehf ( 7 Uyurlar ) geziyoruz. 

>> Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra şarabı ve eski Rum evleri ile meşhur, kendinizi düşsel bir ülkedeymiş gibi hayal edeceğiniz, evleri, sokakları ve insanları ile sizleri kendine çeken Şirince'ye hareket ediyoruz. Şirince gezimizi de tamamladıktan sonra İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Sizleri aldığımız noktalara bıraktıktan sonra bir başka TATİLE ÖZLEM turunda görüşmek üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
 
Sabah Kahvaltısı : Otelde alınacaktır
Öğle Yemeği : Şirince’de serbest öğlen yemeği ( Ekstra ) 
Akşam Yemeği : Yolda serbest olarak alınacaktır ( Ekstra )
Konaklama: 3 gün konaklama yoktur. dönüş yolculuğu.
Güzergah: Kuşadası-Efes Antik Kenti ( 21 km ), Efes Antik Kenti-Şirince (10 km ) , Şirince-İstanbul (548 km ) 
 
 
Tura çıkış gününden; 10 Gün (On Gün) öncesine kadar rezervasyon iptal talebinde bulunulması veya değişiklik halinde koşulsuz %100 kesintisiz iade garantisi sunuluyor. Konaklamalı turlarda sigorta bedeli kişi başı 60 TL’dir.
Turu satın alırken online işlemlerde iptal iade paket seceneğini işaretleyin yada tur asistanımıza bu isteğinizi iletin.  İptal İade paketi satın alınmadığı takdirde erken rezervasyon tur paketi hiç bir şekilde iptal iade ve değişiklik işlemi yapılmamaktadır. 

DİKKAT:  TURUMUZ KESİN KALKIŞLI KAMPANYALI OLDUĞU İÇİN İPTAL İADE GÜVENCE PAKETİ DIŞINDA İPTAL VE İADE İŞLEMİ YAPILMAMAKTADIR 

-Lüks Araçlarla Ulaşım  
-3  Otellerde 1 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
-İlk Gün Akşam Yemeği
-İkinci Gün Sabah Kahvaltısı
-Rehberlik Hizmetleri
-Zorunlu Seyahat Sigortası 
-Araç İçi Soğuk Sıcak İkramlar

- İlk Gün Sabah Kahvaltısı
- Öğlen Yemekleri
- Son Gün Akşam Yemeği
- Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
- Eksta Belirtilen Tüm Organizasyonlar
- Tüm Özel Harcamalar 
- Tüm Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri


Sakızlı Türk kahvesi içmeden , sakızlı dondurma yemeden , sakız reçeli almadan , kumru yemeden, alaçatı sokaklarındadolaşmadan  geri dönmeyin , yürüyüş için rahat ayakkabılar giyin , fotoğraf makineninizi yanınızda olsun ve yüzünüzden gülümseme hiç eksik olmasın.


REZERVASYON DETAYLARI :

A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesaji veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tatile Özlem Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D - Rezervasyon esnasında T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz. 
Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Turlarımızda her gün iki sıra atlayacak şekilde yer değişimi olmaktadır. Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir. Turumuzda rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri paket programdır. Ayrı düşünülemez. Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1(bir)gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. 0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır. 
T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

 
» KULLANILACAK ARAÇLAR

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısına göre belirlenmektedir.

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  MercedesTravego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 koltuklandırma, Abs, Asr,Klimalı, karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

MAN FORTUNA 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 koltuklandırma, abs, asr, Klima , 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, suısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, cdve dvd oynatıcı

OTOKAR DORUK

38+1 koltuklandırma, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, SesSistemi, 15 Lcd Tv

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 koltuklandırma, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Sessistemi, 15 Lcd Tv

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 koltuklandırma, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi


TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.