REZERVASYON İÇİN ARAYIN
0850 304 5 000
0530 204 15 00

Doğu Karadeniz Batum Turu

  • Bölge: Karadeniz / batum
  • Tarihler: 10/04/2019 - 09/04/2020
  • Konaklama: 3 Gece 5 Gün
  • Gidiş - Dönüş: Otobüs
  • Gezilecek Yerler: Samsun / Ordu / Giresun / Trabzon / Batum
Eski Fiyat1.150,00
Fiyat699,00
İndirim%40

Doğu Karadeniz Batum Turu

Cennetten Bir Köşe Karadeniz...
Bir tarafınız uçsuz bucaksız masmavi hırçın bir deniz;bir tarafınız sislerin arasından yükselen yemyeşil ormanlar... Gidenlerin tekrar gidip görmek istediği bu topraklardan sizler de ayrılmayı istemeyeceksiniz. 
 
Serin havasında sıcacık insanları barındıran Karadeniz... Horonuyla coşturan; kemençesiyle, tulumuyla dinlendiren; çayın, mısırın, fındığın diyarı,zengin mutfağında unutulmayan tatları barındıran, tarih ve doğanın birleştiği,zamansız gelen yağmurlarıyla huzur veren güzel memleket Karadeniz...
 
Mavisi ile yeşili ile sisi ile kara dumanı ile şarkılara konu olan,şairlere ilham veren, doğasıyla kendine aşık ettiren Karadeniz'de unutamayacağınız güzel anılarınızı yaşayabilirsiniz.Dolu dolu bir programla Karadeniz'i keşfetmeye hazır mısınız?Onur Anıtı, Bandırma Vapuru, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Boztepe


ARAÇ KALKIŞ VE HAREKET SAATLERİ

20:00 - İncirli Dilek Pastanesi Önü

20.30 - Mecidiyeköy İETT Otobüs Durakları

21.00 - Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı Önü

21.15 - Kartal Köprüsü (Ankara Yönü)

21:30 - Çayırova Mc Donalds Önü

22:15 - İzmit Halkevi Durağı

23:00 - Sakarya Terminal Sapağı (Alpet Benzinlik Önü) İstanbul - Ankara otoyolundan Bolu’ya doğru ilerliyoruz. Yolda hoş geldiniz ikramımızı dağıtıyoruz. Otobüs yolculuğunuzun rahat ve konforlu geçmesi ve otele girmeden gezilere başlayacağımız için, bol ve spor kıyafetler ile topuksuz, tercihen spor ayakkabı giymenizi tavsiye ederiz.

Gezimizin ikinci gününde sabah kahvaltısı (ekstra) için Samsun Atakum’da mola veriyoruz. Kahvaltının ardından masmavi Karadeniz’in yol arkadaşlığıyla otobüs yolculuğumuz sonrası Miletli koloniciler tarafından “Amisos” adı ile kurulan Samsun’a varıyoruz. Millî Mücadelemizin simgesi olan Samsun Onur Anıtı’nda fotoğraf molası verdikten ve Mustafa Kemal Atatürk’ü IX. Ordu Müfettişi olarak kurmayları ile birlikte İstanbul’dan Samsun’a getiren Bandırma Vapuru’nun rekonstrüksiyonunu ziyaret ettikten sonra Samsun Yolu’ndan Terme (Thermiskyra), Ünye (Onea), Fatsa (Phadassia) güzergâhından Ordu’ya (Cotyora) hareket ediyoruz.

Ülkemizin en güzel şehir manzaralarından birini görebilmek için Ordu Boztepe’ye çıkıyoruz. (Arzu eden misafirlerimiz ekstra teleferikle 7 dakikalık yolculukla da Boztepe’ye ulaşabilirler.) Boztepe’de verilen yeterli serbest zamanın ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Samsun Atakum (Ekstra) 
Öğle Yemeği: Boztepe serbest şekilde (Ekstra) 
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Fatsa Yalçın Otel
Rota: İstanbul - Bolu (260 km.), Osmancık (312 km.), Sinop (163 km.), Samsun (160 km.) Toplam: 895 km. 
KonaklamaFatsa Yalçın Hotel


Tirebolu, Giresun, Akçaabat, Trabzon, Ayasofya, Uzungöl

Yeşil Karadeniz’de yeni güne uyandıktan sonra sonra otelimizde kahvaltı yapıyoruz. Kahvaltı sonrası belirlenen saatte valizlerimizi alarak otelden ayrılıyoruz. Gülyalı (Piraziz), Bulancak yoluyla Eski Yunanca adı kiraz anlamına gelen Kerasus olan Giresun güzergâhından Tirebolu’ya hareket ediyoruz. Mikroklimatik özelliği dolayısıyla kaliteli çayı ile meşhur çay fabrikalarından birinde üretim hakkında bilgi alıp fabrikayı geziyoruz. Ardından çay keyfi… 

Giresun ve Trabzon’un sevimli sahil ilçeleri eşliğinde otobüsümüz ile devam ederek öğle yemeği için Akçaabat’taki Zigana Yörük Çadırı Restoranı’na gelerek öğle yemeği yiyoruz (ekstra). Dağ yamacında konumlanan, eşsiz Karadeniz ve Trabzon manzarası sunan lokantadan ayrılıyor ve Trabzon il merkezine ulaşıyoruz. Bizans İmparatorluğu Kommenos Hanedanlığı dönemi merkez kiliselerinden biri olan, Fatih Sultan Mehmet’in 1461’de Trabzon’u fethetmesiyle camiye çevrilen ve şu an müze olarak kullanılan Trabzon Ayasofya Müzesi’ni ziyaret ediyoruz.

Ardından mavinin ve yeşilin eşsiz bir güzellik sunduğu sahil yolu üzerinde olan dünyaca ünlü Sürmene Bıçağı’nın tarihi ve özelliği hakkında bilgi alıyor ve kısa alışveriş molası veriyoruz, ardından vadi yolunda devam ederek ziyaretçilerine rüya gibi bir tabiat manzarası bahşeden, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı Uzungöl’e (Saraho) ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zaman ardından otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Öğle Yemeği: Zigana Yörük Çadırı Restoranı (ekstra)
Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil. Otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)
Konaklama: Uzungöl Yedigöller Otel
Rota: Samsun (148 km.) Ordu (165 km.) Trabzon (45 km.), Uzungöl (98 km.) Toplam: 356 km. 
Konaklama: Uzungöl Yedigöller Hotel

 Çamlıhemşin, Kaçkar Dağları, Ayder Yaylası, Zilkale, Fırtına Deresi

Otelimizden ayrıldıktan sonra yeşil dağlar ve Fırtına Deresi’nin bezediği yolu takip ederek bizi Zilkale’ye götürmek üzere bekleyen minibüslere ulaşıyoruz. Bu noktada yeterli serbest zaman veriyoruz.

Serbest Zaman Süresince Ekstra Zilkale ve Palovit Şelalesi Gezisi Kişi Başı 50 TL

Bizleri beklemekte olan minibüslere binerek Fırtına Vadisi’ni oluşturan iki koldan Büyükdere boyunca devam ediyoruz. Ekosistemdeki endemik bitkilerin ve soyları tükenmekte olan hayvanların ana yaşam yeri olan Fırtına Vadisi boyunca ilerleyerek Cenevizlilerden kalma tek kemerli köprüleri yol boyunca görüyor ve günümüze kadar en iyi durumda gelen Çinçiva Köprüsü’nü görüp fotoğraflıyoruz. Karadeniz'in otantik köyü Şenyuva’da vereceğimiz mola sonrası Zilkale’ye ulaşıyoruz. Dağların arasında üzerinde yükseldiği tepeyi hayran edecek şekilde süslemiş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Ardından hırçın Palovit deresinin yarattığı Palovit şelalesine doğru yol alıyoruz. Dünyanın en önemli 30 doğal yaşam alanından biri olan bu bölgedeki gezimizin tamamlayıp bizleri bekleyen diğer misafirlerimiz ile buluşmak üzere dönüyoruz.

Fırtına Deresi üzerinde bulunan restoranda öğle yemeği (ekstra) molası veriyoruz. Yemeğin ardından dileyen misafirlerimiz burada zipline ve rafting yapabilir. Ardından zengin ve çeşitli bitki örtüsü ile ziyaretçilerini hayran bırakan Kaçkar Dağları Millî Parkı’na gitmek için Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. Yerli ve yabancı turistlerin gözdesi Ayder Yaylası, Gelin Tülü Şelalesi, Ayder’de doğa ile iç içe zaman geçiriyoruz. Konaklama Ayder’de.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Öğle Yemeği: Ekstra

Akşam Yemeği: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Konaklama: Ayder Kaçkar Resort 


 

 

Sabah otelde yaptığımız kahvaltı sonrası Batum gezimizi gerçekleştirmek üzere Sarp sınır kapısı üzerinden Batum’a hareket ediyoruz. TC Nüfus Cüzdanı veya pasaport ile Gürcistan sınır kapısından girerek komşu ülkede Çoruh Nehri’ni geçip Karadeniz kıyısındaki Batum’a ulaşıyoruz. Ters Evi gördükten sonra Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağımız öğle yemeği (ekstra) molası vereceğiz.

Avrupa, Tiyatro ve Piazza meydanlarını gezdikten sonra ve Medea Anıtı’nı ziyaret ediyoruz. İzmir Konak Meydanı’ndaki saat kulesinin ikizi Chacha Saat Kulesi’ni, Neptün Çeşmesi’ni ve Astronomik Saati fotoğraflıyoruz. Ardından romanlara konu olan Türk Ali ile Gürcü Prenses Nino’nun trajik aşkının simgesi ünlü Ali ve Nino kinetik heykelini ziyaret ediyoruz. Sonrasında İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor.

Dönüş Saati: Tur programının bitiş saati ortalama 12.00 olup hava ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Kahvaltı: Tur ücretine dâhil, otelde açık büfe veya set menü (Tüm içecekler ekstra)

Öğle Yemeği: Ekstra Akşam Yemeği: Ekstra

Konaklama: Bugün otel konaklaması bulunmamaktadır. Dönüş yolculuğu!

Rota: Rize - Uzungöl (65 km.) - Ordu (258 km.) - Samsun (150 km.), Amasya (124 km.), Merzifon (46 km.),Bolu (370 km.), İstanbul (260 km.) Toplam: 1273 km. 

 

 İstanbul’a doğru dönüş yolculuğumuz başlıyor. Güzel bir turu sizlerle birlikte yaşamanın mutluğu ile siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakıp bir sonraki Tatile Özlem orgaznizasyonunda görüşmek üzere vedalaşıyoruz FİYATA DAHİL HİZMETLER

> Gidiş - Dönüş Ulaşım

> 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

> 3 Akşam Yemeği

> 3 Sabah Kahvaltısı

> Rehberlik Hizmeti

> Tüm Çevre Gezileri

> Araç İçi İkramlar

> Zorunlu Seyahat Sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

> Öğle Yemekleri

> Karadeniz Gecesi

> Batum Turu (giriş v.s) 

> Zilkale Turu

> Zipline

> Rafting


Türkiye ile Gürcistan Devletleri arasında yapılan anlaşma gereği Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Batum’a üzerinde TC kimlik numarası bulunan nüfus cüzdanları veya pasaportları ile geçiş yapabilmektedir. Bunun dışındaki kimlik kartları ile (Ehliyet, Evlilik Cüzdanı vs.) geçiş yapılamamaktadır. TC vatandaşı olmayan misafirlerimiz pasaport ile geçiş yapacaklardır. Ailesi ile birlikte seyahat etmeyecek olan 18 yaş altı misafirlerimizin BATUM’a geçişleri için NOTERDEN ONAYLI MUVAFAKATNAME almaları gerekmektedir, Muvafakatnamenin hem anne hem babadan onaylı olması gerekmektedir.

» ÖNEMLİ DETAYLAR :

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ÖNEMLİ NOT : NÜFUS CÜZDANLARININ SOĞUK DAMGASININ GÖZLE GÖRÜLÜR ŞEKİLDE BELLİ OLMASI VE NÜFUS CÜZDANININ KESİNLİKLE YIPRANMAMIŞ OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKTİRDE BATUM 'A GEÇİŞ YAPILMAZ. BEBEK DAHİ OLSA NÜFUS KAĞITLARININ FOTOĞRAFLI OLMASI GEREKMEKTEDİR. YENİ KİMLİK KARTINA BAŞVURAN MİSAFİRLERİMİZİN ESKİ KİMLİKLERİ İPTAL OLDUĞU İÇİN GEÇERLİ DEĞİLDİR BU YÜZDEN YENİ ÇİPLİ KİMLİKLERİ GELENE KADAR BATUM'A GEÇİŞ YAPAMAMAKTADIRLAR.
» ÖNEMLİ BİLGİ :
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

 

38 Kişi ve üzeri Otokar Doruk  Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 Kişiye kadar lüks  Otokar Sultan Maxi

27 Kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan – Prestij

15 Kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

 

> Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

> Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz.  Araçlarımız  hareket saatinde  hareket etmektedir. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

> Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

> Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

> Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

> Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatile Özlem Tur kesinlikle sorumlu değildir.

> Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

> Turlarımızda sunulan Ekstra Ücretli Aktiviteler  (ATV, Zipline, Yamaç Paraşütü, Balon Turu, Tekne /Yat Turları, Fayton v.s ) özel işletmelerce hizmet verilmektedir. Hizmet sağlayıcı firmalar fiyat değişiklik hakkını saklı tutar bayram .v.s özle günler farklı fiyat uygulamaktadırlar. Bu tür ekstra aktivite ödemeleri firmamız ve tur programı dışında ekstra ödeme olup firmamızı bağlayıcı bir uygulama değildir.

> Araçlarda veya tur esnasında unutulun şahsi eşyalardan çanta valiz telefon v.s firmamız sorumlu değildir.

 

> Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

> T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.


» TAVSİYELER :
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

> Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

> Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

 

 » REZERVASYON DETAYLARI :

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

B - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

C - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tatile Özlem Tur  Sorumlu tutulamaz.

 D - Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

 

» İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ :
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 > İptal İade güvence paketi bekleyen durumlarda tura katılım sağlanamayacağı zaman hiç bir sebep belirtmeksizin, koşulsuz iptal ve ödeme iade garanti sunar.

> Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye yazılı (mail)  bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında ilk satın alma işlemi ile birlikte yapılır.

> Online işlemlerde iptal iade paketi seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Rezervasyon sonrası kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti bu tur için 30 TL (kişi başı)  Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. 

 

 

» KULLANILACAK ARAÇLAR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

 

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

 

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

MAN FORTUNA 

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

MİTSUBİSHİ SAFİR 

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

OTOKAR DORUK

38+1 Koltuk, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses Sistemi, 15 Lcd Tv

 

OTOKAR SULTAN MAXİ

31+1 Koltuk, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

 

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

27+1 Koltuklan, Abs ,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

 

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

15 + 1 Koltukl, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi

 

Yukarıda yazılı olan Tur programı Tatile Özlem tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Hiç bir şekilde kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Tatile Özlem e aittir.


TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.