Hobbit Evleri Maşukiye Ormanya Sapanca Turu

 • Bölge: Kocaeli - Sakarya
 • Tarihler: 01/06/2019 - 29/12/2019
 • Konaklama: Günübirlik
 • Gidiş - Dönüş: Otobüs
 • Gezilecek Yerler: Maşukiye - Sapanca - Ormanya - Hobbit Evleri - Alabalık Vadisi
Eski Fiyat189,00
Fiyat139,00
İndirim%27

Hobbit Evleri Maşukiye Ormanya Sapanca Turu

GÜNÜBİRLİK ORMANYA HOBBİT EVLERİ MAŞUKİYE CAM TERAS SAPANCA TURU

DOĞA VE KÜLTÜR TURU
 
HER CUMARTESİ HER PAZAR KALKIŞLI

 

 

-MAŞUKİYE'DE ORMANLIK ALANDA SERPME KAHVALTI

-BALIK & KÖFTE & TAVUK & SUCUK MENÜ (PORSİYON, İÇECEK, SALATA, ÇAY, SU)

 

HER ŞEY DAHİL 139  TL

 

BU TURUMUZDA EK ÜCRET BULUNMAMAKTADIR.

ARAÇ KALKIŞ NOKTALARI

06.30 -- Beylikdüzü Migros ( Koçtaş Önü )
06.45 -- Avcılar İnsa Lisesi Önü (Metrobüs Durağı)
07.00 -- İncirli Metrobüs Boyner Önü
07.30 -- Mecidiyeköy Doğtaş Mobilya Önü
08.00 -- Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü
08.15 -- Kartal köprüsü
08.30 -- Çayırova Mc'Donald's önü

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Misafirlerimizi önceden belirtilen kalkış noktalarından alarak Günübirlik Maşukiye Sapanca Ormanya Doğa turumuza başlıyoruz. 1 saatlik yolculuğumuzun ardından SERPME KAHVALTIMIZI alacağımız MAŞUKİYE'ye varıyoruz. (Kahvaltı grup olarak verilmektedir ve tur ücretine dahildir.)

Kahvaltımızın ardından yolculuğumuza başlıyoruz. İlk durağımız Maşukiye Alabalık Vadisi. Dileyen misafirlerimiz burada vereceğimiz serbest zamanda at binebilir, çiftlikte vakit geçirebilirler.

Maşukiye’ye ulaştığımızda doğayla baş başa kalacağınız bir alanda yürüyüş yapabilirsiniz. Görsel harikaların içinde, bol oksijenli ormanlarda, harika çiçek kokuları eşliğinde yapacağınız yürüyüşlerle daha zinde olacağınız kesin. Şehrin yoğun havasından birazda olsa uzaklaşıp Maşukiye’de geçireceğiniz zamanlar yaşamınızda değişik tatlar bırakacak.

Doğa yürüyüşümüzün ardından şimdi aktivite zamanı…

Misafirlerimiz Maşukiye’de doğa içerisinde gezi, ATV Safari, Zıpline veya UTV turu gibi aktivitelere katılabilirler. (Tüm bu aktiviteler ekstra ücretlidir.) Atv turumuz 100 TL UTV için ise fiyatımız 150 TL’dir. UTV veya ATV kullanımı ve güvenlik hakkında 10-15 dakikalık bilgi veriliyor. Bu kısa ve önemli bilgilerin ardından ilk grubumuz rehber önderliğinde safariye başlıyor. Safari yaklaşık 45dk sürmektedir. Bu gezimiz boyunca orman içerisinde kayın ağaçlarının arasında patika yollarda zorlu bir yolculuk yapacağız. Patikalarda, derelerde, sulardan geçerek Samanlı Dağı’nın hoş manzaralarını resimlemek için kısa molalar veriyoruz. (Ehliyet şartı aranmamaktadır 16 yaşını doldurmuş ve ağır sağlık problemi olmayan herkes safariye katılabilir. )

Maşukiye’deki gezimizin ardından ikinci rotamız olan Ormanya’ya gitmeden öğle yemeği molasını vereceğimiz restoranımıza gidiyoruz. (Öğle Yemeği tur ücretine dahildir.) Misafirlerimiz yemeklerini yedikten sonra Ormanya’ya doğru yolumuza devam ediyoruz.

10 yılı aşan araştırma ve planlama süreci sonunda ortaya çıkarılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı projesine 2014 yılında başlanmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı sorumluluğunda ve koordinasyonunda gerçekleştirilen ve doğal çevresiyle birlikte 4 bin dönümlük alana yayılan ORMANYA Doğal Yaşam Parkı Dünya’nın üçüncü, Avrupa’nın en büyük doğal yaşam alanı olma özelliğine sahiptir. Bitki ve hayvanların doğal koşullarına en yakın ortamda yaşamaları için tüm ihtiyaçların yerine getirildiği ORMANYA Doğal Yaşam Parkı’nda ziyaretçiler için de tüm detaylar titizlikle düşünülmüştür. Her yönüyle dünya ölçeklerinde bir proje olan ORMANYA; doğal yaşamın korunması ve turistik amaçlı kullanımın bir araya getirildiği özgün bir model ortaya koymaktadır.

Tüm bu özellikler göz önünde bulundurulduğunda ORMANYA, Türkiye’nin en önemli doğa turizm destinasyonu olma potansiyeline sahiptir.

Ormanya’daki gezimiz sonrası 30 dakika sürecek yolculuğumuzun ardından Sapanca Gölü turistlik tesislerinin olduğu sahil şeridine ulaşıyoruz. Siz değerli misafirlerimize vereceğimiz serbest zamanımızda dileyenler göl kenarında yürüyüş yapabilir, göl üzerinde yaz aylarında bulunan deniz bisikletlerine binebilir, dileyen misafirlerimiz günün yorgunluğunu atmak için göl manzaralı kafelerde vakit geçirebilirler. Buradaki zamanımızın bitiminde toplanma saatimizde araçlarımızda olup İstanbul yolculuğumuza başlıyoruz.

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Lüx otobüslerle ulaşım

 • Gidiş-Dönüş araç içi ve alan hizmeti

 • Ferdi Kaza Ve Mali Mesuliyet Sigortası

 • Milli Park Giriş Ücretleri

 • Yemek Ücretleri

 • Serpme Kahvaltı

 • Rehberlik HizmetiTUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 •  Kişisel Harcamalar

 

ÖNEMLİ DETAYLAR

 • Turumuzda 0-6 yaş ücretsiz olup koltuk istenmesi halinde tam ücret ödenir. 

 

» ÖNEMLİ BİLGİ : 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

 

 

 

38 Kişi ve üzeri Otokar Doruk  Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

 

31 Kişiye kadar lüks  Otokar Sultan Maxi

 

27 Kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan – Prestij

 

15 Kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

 

 

 

> Tur esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Lütfen ısrarcı olmayınız.

 

> Araçlarımız her tur için belirlenen hareket noktalarından belirtilen saatlerde hareket eder, hareket saatinden en az 5 dakika önce hareket noktasında hazır olunuz.  Araçlarımız  hareket saatinde  hareket etmektedir. Geç kalan ve  tura katılamayan misafirlerimiz herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

 

> Tura katılım tarihinden  önce tur görevlisi personelin iletişim numarası rezervasyon esnasında vermiş olduğunuz telefon numaranıza kısa mesaj  olarak gönderilecektir. Vermiş olduğunuz iletişim numarasının doğru olmasına dikkat edeniz. Aksi takdirde sorumluluk tarafınıza aittir.

 

> 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

 

> Rehber Hava Koşulları ve olumsuz yol durumu gibi gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. Programda belirtilen oteller standartları ve mevkileri bakımından aynı olmak kaydı ile değiştirilebilir.

 

> Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.  Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde tur farklı bir tarihe ertelenebilir ya da iptal olur. Böyle bir durumda misafirlerimize 1 (bir) gün öncesinden bizzat haber vermekle yükümlüdür. Asgari Katılımcı Sayısı 25 Kişi dir.

 

> Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) ve ya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Tatile Özlem Tur kesinlikle sorumlu değildir.

 

> Turların dönüş saatleri trafik yoğunluğuna göre değişkenlik gösterebilir, net ve kesin dönüş saati verilmemektedir.

 

> Konaklamalı turlarda  0–6 yaş çocuk indirimi iki yetişkin yanında uygulanır. Tek bir çocuk için kullanılır.

 

> T.C. Vatandaşı olmayan yabancı uyruklu misafirlerimiz bu turumuzda ayrıca fark ödemez. Müze kart uygulamasının T.C vatandaşlarına özel bir uygulama olması nedeniyle müze kart verilmez.

 

En son yayımlanan sirkü bir önceki sirküyü geçersiz kılar.

 


» TAVSİYELER : 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

> Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir.

 

> Gece için yanınıza hırka vb. bir kıyafet, tüm gezilerimizi gündüz yapacağımız için dudak koruyucu krem ve şapka, yapacağınız alışverişler için küçük bir çanta ve tabi en önemlisi fotoğraf makinesi ve yedek hafıza kartı ve şarj kiti yedek batarya yanınıza almayı unutmayınız.

 

 

 

 

 


» ÖNEMLİ DETAYLAR :

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 • Turumuzda 0-6 yaş ücretsiz olup koltuk istenmesi halinde tam ücret ödenir.

 


NOT:  Bayram periyodunda 10 TL ' lik fiyat farkı uygulanır.

 

 

 

 

 

» REZERVASYON DETAYLARI :
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

A - Yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

 

B-İnternet üzerinden yaptırmış olduğunuz rezervasyon  sonucunda kişisel mail adresinize veya telefon numaranıza Tur Kayıt onayınız gönderilecektir. Tur Kayıt onayı  tarafınıza ulaştıktan sonra turumuza katılım sağlayabilirsiniz. Tur onay mesajı veya maili almayan misafirlerimiz turumuza katılım sağlayamaz.

 

B - Tarafınıza gönderilen Tur Kayıt onay mesajınızı tur bitimine kadar saklamanız zorunludur. 

 

C - Rezervasyon yaptırılan kişi için gerekli irtibat bilgilerinin verilmesi zorunludur. Tarafımıza bu bilgiler eksik verildiği takdirde oluşabilecek olası aksiliklerde Tatile Özlem Tur  Sorumlu tutulamaz.

 

 D - Rezervasyon esnasında (konaklamalı Turlarda) T.C Kimlik numaranızı, doğum tarihinizi gün ay ve yıl olarak tarafımıza belirtiniz.

 

 

 

» İPTAL VE İADE GÜVENCE PAKETİ : 
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 > İptal İade güvence paketi bekleyen durumlarda tura katılım sağlanamayacağı zaman hiç bir sebep belirtmeksizin, koşulsuz iptal ve ödeme iade garanti sunar.

 

> Satın aldığınız turu iptal ettirmek yalnızca iptal iade güvence paketi satın almanızla mümkündür. İptal iade güvence paketi tura 72 saat kala acenteye yazılı (mail)  bildirmek şartıyla kullanıcıya % 100 Kesintisiz ücret iadesi sağlar. İptal iade güvence paketi yalnızca rezervasyon esnasında ilk satın alma işlemi ile birlikte yapılır.

 

> Online işlemlerde iptal iade paketi seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Rezervasyon sonrası kesinlikle yaptırılmamaktadır. İptal iade güvence paketi ücreti bu tur için 30 TL (kişi başı)  Satın almak istediğinizde rezervasyon esnasında personelimize bildirmeniz gerekmektedir. 

 

 

 

 

 

» KULLANILACAK ARAÇLAR
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Turlarda kullanılacak olan araçlarımız kişi sayısı ve yol koşullarına göre belirlenmektedir.

 

 

 

38 kişi ve üzeri Otokar Doruk  Mercedes Travego –Tourismo , Man Fortuna , Mitsubishi Safir, Neoplan Tourliner-Cityliner

 

31 kişiye kadar lüks  Otokar SultanMaxi

 

27 kişiye kadar lüks Isuzu Novo – Isuzu Turkuaz - Otokar Sultan

 

15 kişiye kadar lüks Mercedes Sprinter–Volkswagen  Crafter  araçlar kullanılır.

 

 

 

MERCEDES TRAVEGO & TOURİSMO

 

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

 

 

NEOPLAN TOURLINER & CITYLINER

 

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

 

 

MAN FORTUNA 

 

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

 

 

MİTSUBİSHİ SAFİR 

 

46+1 Koltuk  Abs, Asr,Klimalı, Karoseri indirme kaldırma sistemi,Tempomat, biri önde biri orta kapıda olmak üzere 2 adet 15 Lcd tv, Dvd Player (DVD-CD-MP3 ),sıcak su ünitesi, 2 adet soğutucu dolap.

 

 

 

OTOKAR DORUK

 

38+1 Koltuk, Abs, Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses Sistemi, 15 Lcd Tv

 

 

 

OTOKAR SULTAN MAXİ

 

31+1 Koltuk, Abs,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

 

 

 

ISUZU NOVO – ISUZU TURKUAZ - OTOKAR SULTAN

 

27+1 Koltuklan, Abs ,Asr, Sıcak su ünitesi, Soğutucu dolap, Klima, Ses sistemi, 15 Lcd Tv

 

 

 

MERCEDES SPRİNTER – VOLKSWAGEN CRAFTER

 

15 + 1 Koltukl, Abs,Asr, Klimalı, Ses sistemi, 15 Lcd Tv, Soğutucudolap, Sıcak su ünitesi

 

 

 

Yukarıda yazılı olan Tur programı Tatile Özlem tarafından oluşturulmuş ve yayınlanmıştır. Hiç bir şekilde kopyalanması ve yayınlanması yasaktır. Tüm hakları Tatile Özlem e aittir.

 


TUR PROGRAMLARIMIZ 6502 NOLU TÜKETİCİ KANUNUNA UYGUN OLARAK HAZIRLANMIŞTIR.