Halkidiki Selanik Kavala Thassos Turu

  • Bölge: Yunanistan
  • Tarihler: 03/06/2016 - 30/09/2016
  • Konaklama: 1 Gece 2 Gün
  • Gidiş - Dönüş: Otobüs
  • Gezilecek Yerler: Halkdiki Selanik Kavala Thassos
Eski Fiyat150,00 $
Fiyat110,00 $
İndirim%27

Halkidiki Selanik Kavala Thassos Turu

 Halkidiki & Selanik - Kavala &Thassos Turu

TUR TARİHLERİMİZ

 

(HAZİRAN=12-14/19-21/26-28)
(TEMMUZ=3-5/10-12/24-26/31-2 Ağustos)
(AĞUSTOS=7-9/14-16/21-23/28-30)
(EYLÜL=4-6) 2016

 

1.Gün   İstanbul – İpsala – Halkidiki - Selanik

Siz Konuklarımızı  21:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü, 21:45 Beşiktaş Yıldız Camii, 22:15 Bakırköy Ömür Plaza dan karşılayarak seyahatimize başlıyoruz.Tekirdağ,Keşan ,İpsala güzergahını takip ederek  İpsala Türk sınırına varış. 

 

2.Gün    Kipi – Halkidiki –Selanik

Türk(İpsala) ve Yunan ( Kipi) Sınır kapılarındaki pasaport ve gümrük işlemlerin sonrası Dedeağaç,Gümülcine otoyolu takip edilerek Halkidiki’ye yolculuk  Selanik kentinin güneydoğusunda bulunan biryarımadadır. Karakteristik üç yarımadalar, üç dişli mızrak gibi Egeyi andırır. Güneşli, altın kumlu plajları, körfezleri, geleneksel köyleri ve modern turistik tesisleri ve korunaklı koyları, denizi, Akdeniz iklimi ve muhteşem doğal güzelliği ile adeta Avrupanı’nınMaldividir.Halkidiki de yüzmek ve güneşlenmek için verilen serbest zaman dahilinde, Dileyen Misafirlerimiz Extra düzenlenecek tekne turlarına katılabilir veya Yunan lokantalarında ege lezzetlerinin ve deniz ürünlerinin tadını çıkarabilirler.Akşam üzeri rehberimizin belirleyeceği saat de Selanik’e yolculuk ve panaromikşehir turu.Makedonia Trakya & Bakanlık Binası, Ag. Dimitri Kilisesi,Helexpo International fuar alanı, Döner Kule,Liman, Beyaz Kule & Bizans Müzesi, Makedonia Tiyatro Binası, Bedesten, PanagiaCalkeon, St. Athanasios, St. Nicholas, St. Harlambos Kiliseleri, Hamza Bey Camii, B.İskender, E. Venezelo, P. Konstantin Heykelleri, Vardar, Makedonia, Şadırvan, Aristoteles, ElefteriosMeydanları ,Atatürk evi panaromik olarak görülecektir.Şehir turu sonrası otelimize yerleşme.Akşam dileyen misafirlerimiz extra olarak taverna turuna katılabilirler.

 

3.Gün  Kavala-Thassos Adası -İstanbul

Sabah erken  kahvaltı  sonrası rehberimizin belirleyeceği saat de Kavala’ya yolculuk ve Panaromik Kavala şehir turu;Mehmet Ali Paşa'nın İmarethanesi, heykeli ve evinin anlatımı, Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan dört köşe caminin ve  Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılmış su kemerlerinin görülmesi sonrası Thassos adasına seyahat için Keramoti Limanına hareket ediyor ve 40 dakikalık zevkli bir yolculuk  sonrası Thassos adasına varıyoruz. Thassos tarihi antik çağlara değin uzanır. O zamanlar Thassos altın ve mermer madenleriyle ünlüydü. 95 km. sahil şeridi adanın göze çarpan güzelliğini sergiler. Rehberimizin anlatımı sonrası Dileyen misafirlerimiz Sahillerde denizin tadını çıkarabilir veya balıkçı lokantalarında çıtır çıtır kalamar eşliğinde leziz ege yemeklerinin tadına varabilirler.Rehberimizin belirleyeceği saat de  Thassos adasından Keramoti limanına hareket ve İpsala sınır kapısına yolculuk.Sınır ve Gümrük işlemleri sonrası Tekirdağ Malkara karayolu üzerinden gece İstanbul’a varış , misafirlerimizin alındıkları noktalara bırakılması

 

Tur Ücretine Dahil olan hizmetler

Otobüs ile Ulaşım ve Otobüs içi ikramlar.

Park veya benzeri otel de   1 gece oda kahvaltı konaklama.

Tur katılım sayısı 27 Kişi  ye kadar 28 kişilik küçük otobüs ile 28 kişi ve üzeri katılımlarda 46 kişilik lüks otobüs  ile ulaşım

Rehberlik ve acente asistanlık bedeli,sınır geçiş ve ayakbastı ücretleri ve konaklama vergileri

Thassos Feribot Ücreti

 

Tur Ücretine Dahil olmayan hizmetler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri,Extra ve Program dışı geziler,kişisel harcamalar.

Sigorta Bedeli 10 €,65 yaş üzeri için 25 € ,75 yaş ve üzeri için 40€ zorunludur  ve kayıt sırasında acenteye ödenir.

Yurt dışı çıkış vergisi 15 TL ( tur hareketinden önce bankaya yatırılması tavsiye edilir),

Schengen vize ve hizmet bedeli 120 € dur.

Cumartesi Akşam yemeği

Öğle yemeği

 

 

DETAYLAR

Turun ücreti 110 € dur.TL ye çevrilirken 3,00 TL baz alınmıştır.Döviz kurlarında farklılık olması durumunda tur fiyatına yansıtılacaktır.

Tura tek kişi katılacak müşterilerimiz  75 TL (25 €) oda farkı ödemesi gerekmektedir.

7-12 yaş çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalmak koşuluyla geçerlidir.270 TL(90 €)

Kişilerin pasaport temdit sürelerinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Pasaportunda Kıbrıs Girişi olanlar Yunanistan’a giriş yapamazlar.

Yeşil Pasaportlulara Vize alınmasına gerek yoktur.TC Pasaportu ise Yurt Dışı çıkış Harcı ödeme zorunluluğu vardır.

İngiltere Vizesi olanlar YUNANİSTAN ‘a giriş için Vize almak  zorundadır

Rezervasyon iptal ve değişikliklerinin en az 15 gün kala yaptırılmalıdır, iptal edilmeyenrezervasyonlarda hak kullanılmış olur.İptal koşulları ise İPARA & PAYPAL sisteminden yapılmış olan ödemeler 7 ila 10 iş günü içerisinde k.kartınıza para iadesi gerçekleşir.

Yeterli doluluk sağlanamadığı tarihlerde acente, en geç 3 gün önce bildirmek kaydıyla Diğer turlarımıza kayıt yapma hakkına sahiptir.

Otobüste koltuk numarası garantisi verilmemektedir. Koltuklar rezervasyon sırasına

göre  otomatik ayarlanmaktadır.

Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.

Tur içeriği aynı kalmak şartıyla Rehber programda zamansal değişiklikler yapma hakkına sahip olup, olası değişiklikler; gerekli durumlarda siz misafirlerimizin daha rahat bir tur geçirmenizi sağlamak amacıyla değiştirilebilir.

Tur İçerisinde Kullanılmayan Ulaşım, Konaklama, Çevre Gezileri Vb. Haklar İade Edilmez.

Bütün fiyatlara KDV dahildir.

Acenta Otellerin yoğunluk durumuna göre aynı standartlarda konaklamayı başka bir otelle değiştirme hakkına sahiptir!.

 

 

Misafirler, İptal ve değişiklik taleplerini Yurt içi turlarda hareket tarihinden -7-  gün öncesinden Yurt dışı turlar da ise 10 Gün öncesinden acenteye yazılı olarak bildirmekle ve acentenin onayını almakla yükümlüdür.Bayram ve Resmi tatil dönemi turlarında ise bu süre Yurt içi ve Yurt dışı turlar da  14 gündür. Uçaklı Turlarda ise rezervasyon sonrası iptal  ve değişiklik talepleri kabul edilmeyecektir.

Tur programında yer alan güzergah üzerinde oluşabilecek tüm mücbir sebeplerde araç rehberi güzergahta ve tur programda değişiklik yapabilir ve acente bu durumdan sorumlu tutulamaz.

Yeterli çoğunluk sağlanamadığı takdirde acente geziyi bir sonraki doluluk tarihine kaydırma hakkını saklı tutar.Konaklamalı turlar ve da günübirlik turlar da 1 gün önceden acente misafirlerine bildirimde bulunur.

Acente  Ve Acente rehberi gerek duyulan hallerde ve katılımcı sayısında oluşabilecek değişiklikler sebebi ile  tur programının akışını daha verimli hale getirebilmek amacı ile gezilecek yerlerin güzergahında,konaklama yapılacak Otellerde ve kullanılacak araç tiplerinde (Otobüs,minibüs,midibüs)  ve geçilmesi planlanan sınır kapılarında değişikliğe gidebilir.Turu satın alan misafirler kendileri ve refakatçileri adına bunu kabul etmiş sayılırlar.