Kuzey Balkanlar 3 gece 5 gün Turu

  • Bölge: Bulgaristan- Romanya
  • Tarihler: 01/03/2016 - 01/11/2016
  • Konaklama: 3 Gece 5 Gün
  • Gidiş - Dönüş: Otobüs
  • Gezilecek Yerler: Veliko Tarnavo - Bükreş – Sinia – Bran – Braşov – Köstence – Mangalya – Varna – Nessebar - B
Eski Fiyat299,00 $
Fiyat199,00 $
İndirim%34

Kuzey Balkanlar 3 gece 5 gün Turu

                                                                 KUZEY BALKANLAR TURU

                                                    2016 İLKBAHAR – YAZ - SONBAHAR
                                                                         3 Gece 5 Gün

                                                   Bulgaristan – Romanya

 Veliko Tarnavo -  Bükreş – Sinia – Bran – Braşov – Köstence – Mangalya – Varna – Nessebar - Burgas
                                                                                            
Tur Kalkış Tarihleri :
20 Nisan 18 Mayıs / 15 Haziran / 02 Temmuz / 20 Temmuz / 27 Temmuz / 10 Ağustos / 26 Ağustos / 11 Eylül  / 26 EkimÖzel Günler : 
23 Nisan : 20 Nisan
19 Mayıs : 18 Mayıs
Ramazan Bayramı : 02 Temmuz 
30 Ağustos Zafer Bayramı : 26 Ağustos 
Kurban Bayramı : 11 Eylül 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı : 26 Ekim               


1.Gün  İstanbul – Veliko Tarnavo
Gezimizin ilk günü, 19:30'da Kadıköy Evlendirme Dairesi, 20:30'da Beşiktaş Yıldız Camii ve 21:30'da İncirli Ömür plaza önünde hareket ile Edirne  uzerinden Kapıkule sinir kapisina varisimizi gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gumruk islemleri tamamlanması ardından, yolculuğumuza devam ederek sabah erken saatlerde Veliko Tarnavo’ya varıyoruz.2.Gun Veliko Tarnavo – Bükreş
Sabah saatlerinde varışımız sonrası Bölgenin en büyük şehirlerinden olan ayni zamanda Bulgaristan’ın eski başkenti olan, dört tepe üzerine ve Yantra nehir vadisinde kurulu olan Veliko Tarnavo şehir merkezine hareket ediyoruz. Varışımız sonrası yapacağımız Ortaçağ Bulgar devletinde siyasi , iktisadi ve kültürel hayatın merkezi olan eski şehirde kaldırımlı sokaklarda yapacağımız panoramik şehir turumuz esnasında Ulusal müze ve Kırk Azizler müzesini panoramik olarak görüyor sonrasında ihtişamlı Tsarevets Kalesine çıkıyor ve içinde bulunan kliseleri ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimiz sonrası ve kısa süreli serbest zaman sonrası , küçük Paris diye adlandırılan BÜKREŞ’e  hareket ediyoruz. BÜKREŞ, Tuna Nehri'nin Dimbovita kolu üzerinde, yaklaşık 2.5 milyon nüfuslu çok güzel bir kenttir. Tarihi eserlerin yanı sıra geniş bulvarları, caddeleri, meydanları ile modern yüzü de etkileyicidir. Panoramik şehir turumuzda göreceğimiz yerlerden bazıları; Bükreş'in en güzel ve en hareketli merkezi olan Cumhuriyet Meydanı, sütunlu cephesiyle dikkati çeken Romanya Büyük Kütüphanesi, Zafer Takı, Bükreş Üniversitesi Binası, Milli Tiyatro, Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası, Kraliyet Sarayı, Cretulescu Kilisesi, St. Stavropoleos Kilisesini sayabiliriz. Turumuz ve serbest zaman sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Romen Gecesi turuna katılabilirler.(40 EUR)
Sabah Kahvaltısı: Veliko Tarnavo yolu üzerinde dinlenme tesisinde ekstra olarak  alınacaktır.

 

Öğle Yemeği: Bükreş yolu üzerinde bulunan Türk dinlenme tesisinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.
Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Romen Gecesi.
Konaklama: Hotel Grand Rin v.b – Bükreş
Para Birimleri Bulgaristan – Leva ( Ortalama kur 1 Eur – 1,95 leva ) , Romanya – Lei  ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei )

Rota: İstanbul-Veliko Tarnavo (472 km), Veliko Tarnavo – Bükreş (214 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 686 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

 

3.Gun  Bükreş (Bükreş- Sinaia - Bran - Brasov – Bükreş)
Sabah kahvaltısından sonra serbest zaman.

Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Transilvanya-Drakula Şatosu(Sinaia-Bran-Braşov) turuna katılabilirler.(40 EUR)

Turumuzda Romanya'nın önemli bir bölgesi olan Transilvanya'ya doğru yola çıkıyoruz. Gayet iyi korunmuş ortaçağ şehirlerini görmeye gidiyoruz. Sinaia'da Avrupa'nın en güzel şatolarından biri olan Peles Kalesi ve Şatosunu geziyoruz. Ardından Bran Kasabasında Drakula Şatosunu görüp, Braşov kentine geçiyoruz. Günümüzde hala Ortaçağ görüntüsünü koruyan şehrin eski sokaklarında yürüyor, Piata Sfatului, Mureşelinor Evi Müzesi, Braşov Tarih Müzesi, Kara Kilise ve şehir surlarını panoramik olarak görüyoruz. Gezi bitimi Bükreş’e dönüyoruz. Geceleme otelimizde.


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Bran’da kasaba merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Horoz Çorbası , Makara Tatlısı 

Akşam Yemeği: Bükreş şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Tokitura(Et yemeği) , Mititei(Sulu Köfte) , Krep Suzet Tatlısı.
Konaklama: Hotel Grand Rin v.b – Bükreş
Para Birimleri :Romanya – Lei  ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei )

Rota: Bükreş – Sinaia (127 km ) , Sinaia – Bran (50 km) , Bran – Braşov (27 km ) , Braşov – Bükreş (171 km)
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 375 km

Otele Giriş Saati: 19:304.Gün Bükreş-Köstence-Mangalya-Varna
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası , odalarımızı boşaltmamız ardından otel önünden hareket edicek olan araçlarımızla Köstence turu için Köstenceye hareket. Yolculuk sonrası Köstence'ye varış,Dünyaca ünlü Mamaia sahili ve Kostence şehir turuna çıkıyoruz. Mahmudiye Camii , Ortodoks Katedrali, Roman Katolik Kilisesi, Ion Jalea Müzesi, Saligny Anıtı, Deniz Feneri ve Surları görüyoruz. Turumuz sonrası kısa süreli serbest zaman ardından sahil yolunu takip ederek Dobruca bölgesinin en eski camisi olan sahil şehri Mangalyada bulunan Mangalya camisi, 1525'de Esmahan Sultan'ın yaptırdığı cami ziyaretimiz sonrası Karadeniz’in incisi olarak adlandırılan Bulgaristan’ın en büyük üçüncü şehri Varna’ya hareket ediyoruz. Varışımıza müteakip panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Gerçekleştireceğimiz panoramik şehir turumuzda  Roma Hamamı, Arkeoloji Kompleksi, Bazilika ve Katedral göreceğimiz yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuz sonrası enfes Restoranlarla süslü olan kordon da yürüyüş ve kısa süreli serbest zaman sonrası, otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenicek olan Bulgar Tavernası Gecesi turuna katılabilirler.(30 EUR)

Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: Köstence şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Köstence’de bulunan Türk Restaurantlarından faydabilirsiniz.
Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Bulgar Gecesi.
KonaklamaHotel Golden Tulip v.b – Varna
Para Birimleri : Romanya – Lei  ( Ortalama kur 1 Eur – 4,3 lei ),  Bulgaristan – Leva ( Ortalama kur 1 Eur – 1,95 leva )

Rota: Bükreş - Köstence (212 km), Köstence – Mangalya (100 km) , Mangalya – Varna (115 km )
Toplam Kat Edilecek Mesafe: 427 km

Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:005.Gün Varna – Nessebar – Burgas – İstanbul 
Sabah kahvaltısı ardından Nessebar’a Burgas’a bağlı olan dar bir geçit ile anakaraya bağlı romantik, kayalık bir yarım adanın üzerinde yer alan ve 1983 yılında da eşsiz bir tarihe ve kültüre sahip olması nedeniyle Dünya Kültür Mirası Anıtı olarak seçilen Nesseber antik kentine geçiyoruz. Tarihi yarım adada bin yıldır varlığını koruyan Roma, Bizans ve ortaçağ kalıntıları ile Bulgar kiliseleri bulunur. Kent 13.yy ve 14.yy lardan kalma kiliseleri ile ünlü iken kiliselerin özellikle cephe tasarımları ile ilgi çekicidir. Bizlere görkemli antik atmosfer sunan Nesseberda ziyaretlerimiz sonrası, deniz sehri olan Burgas panoramik turumuzu tamamlayıp İstanbul’a devam ediyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Otelde açık büfe olarak alınacak olup tur ücretine dahildir.

Öğle Yemeği: , Nessebar eski şehir merkezinde  ekstra serbest zaman.Rehber Tavsiyesi : Deniz Mahsulleri.

Akşam Yemeği:Edirne – İstanbul otobanı üzerinde dinlenme tesisi.
Para Birimleri: Bulgaristan – Leva ( Ortalama Kur 1 Euro : 1.95 Leva )

Rota: Varna – Nessebar (101 km) ,Nessebar – Burgas (34 km) , Burgas – İstanbul ( 334 km)

Toplam Kat Edilecek Mesafe: 469 km

İstanbul Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini : 21:00BILGILENDIRME 
- Katılım gösteren misafirlerimizde mutlaka tur süresi boyunca geçerli Multi(Çok Girişli) Schengen vizesi veya Romanya Vizesi  bulundurma zorunluluğu vardır. ( Yeşil Pasaport sahipleri vizeden muaftırlar.)
- Sınır geçişleri araç personellerimiz ve rehberlerimiz yardımı ile yapılmaktadır.
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Lüks Tatile Özlem otobüsleri ile ulaşım
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4* lı otellerde konaklama, sabah kahvaltıları
* Programda belirtilen panoramik şehir turları ve transferleri.
* Şehir vergileri
* Araç içi limitli su ikramı

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Ekstra turlar 
* Otelde alınan ekstralar. 
* Şöför ve Rehber bahşişleri.
* Tüm kişisel harcamalar 
* Öğle yemekleri ve aksam yemekleri. 
* SCHENGEN veya ROMANYA VİZESİ (YEŞİL PASAPORT SAHIPLERI VİZEDEN MUAFTIRLAR). 
* Yurtdışı çıkış harcı 15 TL.
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi